مطلب های تصادفی

فواید بینظیر آهن برای بدن و معرفی منابع سرشار آهن !

فواید آهن برای بدن انسان

فواید آهن برای بدن برای سلامتی شما بسیار مهم است. تمام سلول های شما حاوی مقداری آهن هستند، اما بیشتر آهن موجود در بدن در گلبول های قرمز خون شما است. گلبول های قرمز خون اکسیژن را از ریه های شما به اندام ها و بافت های بدن منتقل می کند.

شما کم خونی فقر آهن دارید

کم خونی فقر آهن هنگامی ایجاد می شود که کمبود آهن در بدن و گلبول های قرمز خون وجود داشته باشد. بدون سطح آهن سالم، گلبول های قرمز شما نمی توانند به طور موثری اکسیژن را به سلول ها و بافت های خود وارد کنند

بنابراین یکی از مهمترین فواید این برای بدن رفع کم خونی در افراد است که میتوان آنرا از طریق آهن موجود در مواد غذایی بدست آورد.
علائم کم خونی شامل موارد زیر است

⦁ خستگی
⦁ ضعف
⦁ سرگیجه
⦁ مشکل در تمرکز

فواید آهن ماهی برای بدن
فواید آهن ماهی برای بدن

کم خونی فقر آهن شایعترین نوع کم خونی در جهان است.
علل شایع کم خونی شامل موارد زیر است:

⦁ قاعدگی، به ویژه اگر جریان سنگین یا طولانی مدت باشد
⦁ بیماری زخم معده
⦁ سرطان در دستگاه گوارش
⦁ از دست دادن خون در اثر تروما یا اهدای خون
⦁ خونریزی دستگاه گوارش در اثر استفاده طولانی مدت از داروهایی مانند آسپرین و ایبوپروفن

ماهی تن بمب اهن!

فواید این ماده برای بدن بسیار زیاد است ومیتوان برای رفع کمبود و نیاز بدن به غذاهای دریایی روی آورد که سرشار از آهن هستند. یکی از بهترین مواد غذایی دریایی سرشار از آهن ماهی تن هوور است.

آهن موجود در ماهی تن، هوور که به خاطر کمبود خار در جهان مشتريان بسیاری دارد بسیار بالاست. تن ماهی از غذاهای عالی دریایی است. می توانیم از ماهی تن به شکلهای استیک، ماهی کوکو، ماهی قلیه و غیره استفاده کنیم. همچنین ماهی تن هوور منبع بسیار عالی از پروتئینها، مواد معدنی مانند سلنیوم، پتاسیم و منیزیم و ویتامین های ب است.

آهن و علائم کمبود آن

خستگی غیرمعمول

احساس خستگی بسیار شایع یکی از علائم کمبود آهن است که بیش از نیمی از افراد مبتلا به کمبود آن را تحت تأثیر قرار می دهد. این اتفاق می افتد زیرا بدن شما برای تهیه پروتئین به نام هموگلوبین، که در گلبول های قرمز یافت می شود، به آهن احتیاج دارد. هموگلوبین به حمل اکسیژن در بدن کمک می کند. یکی دیگر از مهمترین فواید آهن برای بدن رفع خستگی است.

رنگ پریدگی پوست

پوست کم رنگ و رنگ پریدگی در قسمت داخلی پلکهای پایین از دیگر علائم رایج فقر آهن است. هموگلوبین موجود در گلبول های قرمز رنگ قرمز خود را به خون می دهد، بنابراین کمبود آهن در هنگام کمبود آهن باعث می شود تا خون قرمزتر شود. یکی از فواید آهن برای بدن و پوست می تواند رنگ سالم و گلگون فرد باشد که در افراد مبتلا به کمبود آهن از دست میرود.

تنگی نفس

یکی از مهمترین فواید آهن برای بدن این است که هموگلوبین سلولهای قرمز خون را قادر می سازد اکسیژن را در بدن منتقل کنند.
هنگامی که هموگلوبین در هنگام کمبود آهن در بدن شما کم باشد، میزان اکسیژن نیز کم خواهد بود. این بدان معنی است که ماهیچه های شما اکسیژن کافی برای انجام فعالیت های طبیعی مانند پیاده روی دریافت نمی کنند که میتوان از آهن موجود در مواد غذایی مانند ماهی تن تازه برای جبران آن استفاده کرد.

سردرد و سرگیجه

کمبود آهن ممکن است باعث سردرد شود.
به نظر می رسد از دیگر فواید آهن برای بدن این است که علائم سردرد یا سرگیجه نسبت به افرادی که آهن کمتری مصرف دارند کمتر دیده میشود. در فقر آهن، سطح هموگلوبین کم در گلبول های قرمز به معنای عدم وجود اکسیژن کافی به مغز است. در نتیجه رگ های خونی در مغز می توانند متورم شوند و باعث فشار و سردرد شوند.

مطالب پیشنهادی

کمبود فسفر در بدن و اهمیت ان برای سلامتی
فواید آهن در ماهی
فواید آهن در ماهی

آهن برای بدن و تپش قلب

ضربان قلب، که به عنوان تپش قلبی هم شناخته شده است، ممکن است یکی دیگر از عاملهای کم خونی یا فقر آهن در افراد مختلف باشد که میتوانیم با توجه به فواید آهن برای بدن آنرا رفع کنیم.
هموگلوبین پروتئین موجود در گلبول های قرمز است که به انتقال اکسیژن در بدن کمک می کند.
در فقر آهن، سطح هموگلوبین پایین به معنای این است که قلب برای حمل اکسیژن باید به سختی کار کند.

اشتراک گذاری

Share on google
Share on whatsapp
Share on telegram

توصیه قلاب به شما

از آنجا که مزه، خواص، حتی ظاهر ماهی تازه با ماهی تازه ای که در شهر های غیر ساحلی برای خرید و فروش موجود است تفاوت زیادی دارد.متاسفانه هم میهنانی که در شهر های غیر ساحلی ساکن هستن دسترسی به ماهی تازه ندارند. از این رو در قلاب پس از ثبت سفارش، صبح روز بعد ما اقدام به تهیه ماهی از ماهیگیرایی میکنیم که شب قبل به صید رفتن، ماهی رو به درخواست شما تمیز و بسته بندی سپس در فوم به همراه پودر یخ برای شما ارسال میکنیم. اگر ماهی جنوب استفاده نکردید یا هنوز ماهی مناسب انتخاب نکردید، با درخواست مشاوره رایگان، ما با شما تماس میگیرم و در تصمیم گیری بهتر به شما کمک میکنیم.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *