مطلب های تصادفی

کمبود فسفر در بدن و اهمیت آن برای سلامتی

کمبود فسفر در بدن
کمبود فسفر در بدن

فسفر مواد معدنی مهمی در بدن افراد می باشد، و کمبود فسفر در بدن نکته ی بسیار مهمی است که باشد به آن توجه کنیم و از فواید فسفر برای بدن بیشتر بدانیم. تا ادامه مطلب با ما باشید.

فسفر ماده ی معدنی مهمی است در بدن انسان، و در کنار کلسیم نقش مهمی در سیستم بدنی ما دارد. و کمبود فسفر در بدن باعث اختلالاتی در بدن می شود. و عملکرد بسیار زیادی در بدن ما دارد.

از فواید فسفر برای بدن این است که برای دندان و استخوان ها نقش مهمی دارد و کمبود فسفر در بدن به این قسمت ها در بدن ما ضرر می رساند. اگر از مواد معدنی فسفر در بدن خود به درستی استفاده کنیم دچار پوکی استخوان نمی شویم.

فسفر در بدن ما اهمیت بسیار زیادی دارد، استفاده از فسفر به سلول ها و بافت های ما کمک می کند. و افراد نباید دچار کمبود فسفر در بدن باشند.
مواد غذایی که دارای فسفر می باشند

سویا
تخم کتان
عدس
جو دوسر
لوبیا
نخود
ماهی

کمبود فسفر

باید توجه داشته باشید که افرادی که دچار بیماری تیروئید می باشند از سویا خیلی استفاده نکنند.
عدس یکی از بهترین مواد غذایی می باشد که پروتئین بسیار زیادی دارد و جز سالم ترین غذاها محسوب می شود. عدس دارای فسفر و پتاسیم می باشد. و یکی از مواد غذایی است که به سلامت قلب و عروق هم کمک بسیار بزرگی می کند. زنان باردار در دوران بارداری خود اگر از عدس استفاده کنند به سلامت بیشتر نوزادان آنها کمک بزرگی می کند. با خوردن عدس دو بار در هفته از کمبود فسفر در بدن جلوگیری کنید.آیا شما به اندازه کافی فسفر وارد بدن خود می کنید؟ آیا شما هم دچار کمبود فسفر در بدن شده اید؟
فسفر یک منبع غذایی عالی می باشد، که اگر از آن به درستی استفاده نکنید دچار کمبود فسفر در بدن می شوید که این موضوع خیلی خوشایند نمی باشد. پس سعی کنید روزانه یک یا چند مورد فسفر دار را در غذاهای خود داشته باشید.

چند علائم ساده تشخیص کمبود فسفر در بدن

کم اشتهائی
تنفس نامنظم
تحریک پذیر
کرختی دست و پا

مطالب پیشنهادی

انواع ماهی سرشار از اسید های چرب امگا ۳

فواید فسفر برای بدن

۸۰ درصد فسفرها در بدن افراد در استخوانها قرار دارد، و چند درصد کمی از باقیمانده در قسمت های دیگر بدن جمع شده اند. فسفر در بدن خاصیت زیادی برای استخوانها دارد که ترکیب آن با کلسیم نقش بسیار مهمی در بدن دارد و از فواید فسفر در بدن می توان به سرحال بودن فرد اشاره کرد و اگر فرد کمبود فسفر در بدن را داشته باشد دچار درد در پا ها می شود.

از فواید فسفر در بدن می توان به این نکته اشاره کرد این است که در ساخت کروموزمها در بدن نقش بسیار زیادی دارد. در بیشتر غذاهای حیوانی فسفر وجود دارد، مانند گوشت گاو و گوسفند، ماهی ها مخصوصا ماهی ساردین ، لبنیات و حبوبات و … استفاده از ماهی از فواید فسفر برای بدن به شمار می آید.

کمبود فسفر در بدن، در انسان بسیار کم به وجود میی آید.
این نکته را توجه کنید که استفاده از بعضی داروها، مانند: داروهای معده، آنتی اسیدها در کمبود فسفر بدن نقش بسیار مهمی دارد.
این را هم بدانید که مصرف بیش از حد فسفر در روز در بدن انسان اختلال ایجاد می کند پس فسفر را را احتیاط مصرف کنید.

فسفر موجود در ماهی و میگو

در بعضی غذاها فسفر به راحتی می شود، غذاهای دریایی ماند: ماهی و میگو از آن دسته غذاهایی هستند که فسفر در آن نمایان است.
ماهی و میگو خواص بسیار زیادی دارند. و حتی خواص آن با گوشت و . . . برابری می کند. از جمله غذاهای پرخاصیت ماهی می باشد. شما برای مدتی از این محصولات و مواد غذایی استفاده کنید و فسفر موجود در ماهی و میگو را ببینید.

با استفاده از ماهی و میگو از کمبود فسفر در بدن جلوگیری و پیشگیری کنید.سعی کنید به فرزندان خود بیشتر فسفر دهید.

فواید فسفر در بدن
فواید فسفر در بدن

ماهی غذایی است با فسفر بالا، این منبع غذایی باعث تقویت حافظه شما می شود، گوشت ماهی ارزش غذایی بسیار بالایی دارد و ماهی تشکیل شده از فسفر و کلسیم و منیزیم و ….
امروزه پزشکان مصرف ماهی را هفته ای دو بار توصیه می کنند.
در ماهی موادی به نام گوگرد وجود دارد که این ماده برای زیبایی پوست و درمان لکه های پوست بسیار مفید می باشد.

ماهی غذایی است که به خوبی هضم می شود، و در درمان بیماریهای عصبی بسیار مفید می باشد.
ماهی دارای ویتامین D می باشد ، و حتی در درمان بیماریهای استخوانی بسیار مفید می باشد.
این را بدانید و مطمئن باشید که مصرف ماهی و میگو میتواند منبع خیلی خوبی برای تامین شدن فسفر بدن شما باشد.


شما می توانید برای تهیه محصولات دریایی تازه به فروشگاه قلاب مراجعه کنید و از مشاورین ما مشورت بگیرید و با کمترین هزینه ماهی و میگو تازه جنوب تهیه کنید.
رفتن به فروشگاه
در خواست مشاوره رایگان

اشتراک گذاری

Share on google
Share on whatsapp
Share on telegram

توصیه قلاب به شما

از آنجا که مزه، خواص، حتی ظاهر ماهی تازه با ماهی تازه ای که در شهر های غیر ساحلی برای خرید و فروش موجود است تفاوت زیادی دارد.متاسفانه هم میهنانی که در شهر های غیر ساحلی ساکن هستن دسترسی به ماهی تازه ندارند. از این رو در قلاب پس از ثبت سفارش، صبح روز بعد ما اقدام به تهیه ماهی از ماهیگیرایی میکنیم که شب قبل به صید رفتن، ماهی رو به درخواست شما تمیز و بسته بندی سپس در فوم به همراه پودر یخ برای شما ارسال میکنیم. اگر ماهی جنوب استفاده نکردید یا هنوز ماهی مناسب انتخاب نکردید، با درخواست مشاوره رایگان، ما با شما تماس میگیرم و در تصمیم گیری بهتر به شما کمک میکنیم.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *